Z jakých možností financování automobilů si můžete vybrat?

Z jakých možností financování automobilů si...

Z jakých možností financování automobilů si můžete vybrat?

Jedním z našich cílů je dříve či později koupit si auto. Jde o takové velké výdaje, že není problém zaplatit tisíce eur z finančních zdrojů pouze těm šťastným, kteří na to mají. Pokud vás štěstěna Fortuny nepřijala do své milosti a tolik peněz jste viděli pouze ve svých snech, nebo máte tuto částku k dispozici, ale nechcete zůstat bez úspor, pak musíte získat nějaký druh vnější pomoci s pořízením a koupí auta. Můžete si vybrat z různých možností financování automobilu dle vlastních potřeb. Musíte si dobře promyslet, co je pro vás nejlepší, protože špatně zvolená konstrukce může později způsobit mnoho problémů.

Seznamte se s alternativami financování automobilů:

• Úvěr

V případě půjčky vám banka dává na nákup peníze, které splácíte měsíčně po určitou dobu spolu s úroky, ve vašem případě za fixní úrokovou sazbu kvůli vašemu finančnímu zajištění. Z hlediska omezení pro soukromé osoby je nejvýhodnější osobní půjčka, protože o ni můžete požádat bez ručitele, záruky nebo dokonce bez spoluúčasti, můžete ji volně využívat, můžete si koupit nové nebo ojeté vozidlo. Takto zakoupené auto budete okamžitě vlastnit. Půjčku je možné získat, pokud váš příjem postačuje na úhradu splátek kromě dalších nezbytných výdajů a v databázi Centrálního informačního systému o úvěrech nejste uvedeni jako negativní dlužník.

• Leasing (finanční leasing)

Leasing je systém financování založený na aktivech. Pronajímatel je při tom majitelem, kupuje vozidlo, které vám jako nájemci předává do užívání a platíte za něj poplatek za leasing. Budete tedy pouze provozovateli, ne vlastníky. Po uplynutí doby platnosti smlouvy a zaplacení všech poplatků v případě uzavřeného leasingu automaticky budete auto vlastnit. Během leasingu na dobu neurčitou se o vlastnictví rozhoduje na konci období, kdy na základě žádosti nájemce můžete nabýt vlastnictví vozidla zaplacením zůstatkové hodnoty. Potřebujete také samofinancování leasingu tzv. spoluúčast a také musíte platit náklady na servis a údržbu během používání. Kromě toho může leasingová společnost dokonce požadovat uzavření smlouvy se společností na Casco pojištění.

• Dlouhodobý pronájem (operativní leasing)

Podstata dlouhodobého pronájmu je v tom, že bez spoluúčasti si dlouhodobě pronajímáte auto, které můžete po skončení smlouvy vrátit, vlastníkem automobilu zůstává po celou dobu pronajímatel. Téměř všechny výdaje spojené s autem (např. údržba, výměna pneumatik, daně, pojištění) nese pronajímatel. Nájemce musí prakticky platit pouze za benzín, i když měsíční poplatek je vyšší než při finančním leasingu. Uživatel používá vozidlo, aniž se musel starat o něco jiného, než platit fixní nájemné. Velkou výhodou této konstrukce financování je, že si nemusíte plánovat dopředu na neočekávané náklady a administrativní zátěže.

Výběr mezi jednotlivými možnostmi financování vyžaduje velkou pozornost. Nemůžete ignorovat skutečnost, jakou formu půjčky nebo leasingu chcete použít či jako fyzická osoba, živnostník nebo právnická osoba, protože je můžete získat za různých podmínek, dokonce existuje značný rozdíl ve vracení DPH pro firmy v účetnictví. Je také důležité při rozhodování, zda chcete koupit nové nebo ojeté vozidlo a na jak dlouhou dobu auto chcete leasingu. Záleží tedy na tom, který z možností financování si vyberete! Pokud jste si to dobře promysleli, pokud jste zvážili každý malý detail, který se zdá, že může ušetřit spoustu peněz, ale pokud si zvolíte špatnou možnost pro vás, může to výrazně ukrátit vaši peněženku. Jakmile budete mít vytoužené auto, navštivte náš internetový obchod, abychom mohli vaše cesty pohodlnými a bezpečnými učinit pomocí našich kvalitních výrobků.