Příprava našeho auta na zimní měsíce

Příprava našeho auta na zimní měsíce

Příprava našeho auta na zimní měsíce

Stále si myslíme, že neumíme dostatečně zdůraznit důležitost přípravy auta na zimní provoz a na jízdu v zimě. Nic to nedokazuje lépe než počet nehod, ke kterým často dochází během sněžení, časté zácpy, opakující se technické problémy, pravidelné zpoždění z práce a ze školy. Ti, kteří tuto situaci neznají, by si neměli přečíst ani náš článek dál, protože jejich auto je pravděpodobně vždy v pořádku nebo nemá auto! Ale každý, kdo byl někdy konfrontován se stále zamrzlými těsněními a zažil, že jeho auto se nenastartuje, zámek vozidla se neotevře, může být užitečné zopakovat si otázky přípravy auta na zimní provoz. Jelikož tento rok již na některých místech napadl první sníh, je čas se s tím vyrovnat!

Jak připravit své auto, před zimními nepříjemnostmi?

• Před začátkem zimy změřte bod mrazu chladicí kapaliny, abyste zjistili, zda je dostatečně nízká. Je to proto, že v třeskuté zimě může mrazící kapalina roztrhnout chladič, nemluvě o velkých škodách. Doporučuje se však vyměnit chladicí kapalinu, i když je příliš stará 5 - 10 let, protože může způsobit korozi chladicího systému, protože se stává kyselá.

• V zimě výlučně používejte do ostřikovače čelního skla jen nemrznoucí směs! Vyměňte ji před příchodem mrazů, protlačte ji přes systém, jinak může dojít k prasknutí nádrže, čerpadla a trysky v důsledku zmrzlé kapaliny.

• Pokud nechcete v zimě čelit zamrzlým dveřím na autě, pečlivě ošetřete těsnění dveří speciálními prostředky, nebo glycerinem! Díky tomu budou méně fragmentované a nezamrznou.

• Je známo, že výkon baterie klesá s poklesem teploty. Z tohoto důvodu je vhodné zkontrolovat, doplnit nebo v případě potřeby vyměnit nemrznoucí směs v chladiči dříve než přijde zima. Pokud to uděláte včas, nebudete v opoždení do práce a nebudete se muset obávat hněvu šéfa.

• Ještě předtím, než jste dostali řidičský průkaz, jste se od vašeho instruktora jízdy dozvěděli, že byste měli zkontrolovat světla dříve, než začnete jezdit. Přesto je jen málo lidí, kteří to udělají před každou cestou. Ale v zimě hraje obzvláště důležitou roli! Pokud ráno v zimních dnech odejdete za tmy z domu a když přijdete domů, je už také tma, nemůžete si dovolit nechat ujít každodenní kontrolu osvětlení. Všechny žárovky (směrová světla, kontrolky, jiné obrysová světla) musí být v provozu, světlomety musí být správně nastaveny a musí se zkontrolovat přístrojová deska a podsvícení ovládacího panelu, jakož i žárovky v kabině a zavazadlovém prostoru.

• Aby bylo možné dobře vidět za jízdy na cestu v dešti a sněhu, musí stěrače správně fungovat. Stěrače musí být v perfektním stavu, aby již tak špatnou viditelnost dále nezhoršovaly zasněžené pruhované okno rozmazané od bláta. Vyměňte tedy staré, opotřebované stěrače ve svůj prospěch! Aby vaše stěrače dlouho a dobře fungovaly, nikdy se nepokoušejte odstranit led zamrzlý na skle stěrači, ale rozmrazte ho vyhříváním okna!

• Pokud kamínek zanechal stopu na čelním skle, dejte ho okamžitě opravit odborníkem, protože v důsledku chladu může snadno prasknout.

• Nikdy nejezděte v zimním období bez zimních pneumatik! Je to pneumatika speciálně vyvinutá pro povětrnostní podmínky zimních měsíců, která na vlhkých a zledovatělých vozovkách poskytuje kratší brzdnou dráhu, než letní pneumatika. Podle výrobců nastává čas výměny pneumatik, když teplota klesne pod 7 ° C. Pneumatika musí mít hloubku drážek 4 mm, pak se už nemůže dále montovat. Tlak v pneumatikách musíte také zkontrolovat každé 2-3 týdny, abyste se ujistili, že správně prolínají na cestu.

• Určitě není třeba vysvětlovat, že stav brzd v zimě je také zásadní! Vždy kontrolujte brzdové destičky, brzdové kotouče, brzdové bubny a správnou hladinu brzdové kapaliny.

• V zimě se doporučuje nádrž naplnit motorovým olejem s nižší viskozitou! Takto je zajištěno, že motor po studeném startu zůstane lépe mazaný.

• Protože ucpaný pylový filtr může blokovat ventilační systém včetně ofukování oken, takže je tím pádem snížena viditelnost. Proto je vhodné vyměnit pylový filtr každý rok před zimou, aby bylo větrání dokonalé tehdy, když to nejvíc potřebujete. Skvělým pomocníkem při řešení problému může být i efekt teplého vzduchu na dobře fungující klimatizaci.

• Ve vozidlech není žádná ochrana interiéru podvozku! Pokud se nestaráte o prevenci koroze podlahy auta, může vás to lety překvapit. Spolu se solí nanášíte nesčetněkrát bahno a sníh do auta, takže slaná a kyselá šťáva, která se vstřebává do čalounění, způsobuje rez na podlaze vašeho auta. Můžete tomu však zabránit! V zimě používejte gumové autorohože! To je to, co odolává všem povětrnostním podmínkám, voda a bláto se shromažďují v hlubokých brázdách a vyvýšený okraj jim nedovolí, aby se vše dostalo do vašeho auta. V našem internetovém obchodě si můžete vybrat z našich vysoce kvalitních gumových autorohože pro téměř všechny typy automobilů. Navštivte náš internetový obchod a podívejte se na náš široký výběr!

• Proti ranním mrazem si pořiďte speciální sprej na odmrazování a naolejujte zámky, aby vás nezachytila skutečnost, že nemůžete nasednout do svého auta!

• Nikdy nezačínejte jezdit s nízkým obsahem paliva v nádrži! Pokud se dostanete do zácpy a kolony, alespoň si můžete přitopit při plné nádrži!

• Je dobré připravit si hotovostní balíček pro případ nehody, zácpy na silnicích a záložní balíček, abyste byli připraveni na neočekávané situace. Myslíte tu na sněhové řetězy, košťata a lopaty, škrabky na led, rozmrazovače, startovací kabely, tažná lana, baterky na svícení, přikrývky, rukavice, naplněnou lékárničku a sadu žárovek, nůž, nabíječku na mobilní telefon do zapalovače cigaret.

Vidíte, že na to, abyste dorazili do cíle včas a bezpečně, vyžaduje to od vás zvláštní péči a pozornost. Pokud nechcete mít problém, už více neodkládejte zimní přípravu auta, abyste nemuseli snášet následky nepřipravenosti! Kromě přípravy vozidla na provoz musíte jezdit i pomaleji a opatrněji! Budete muset udržovat větší rozestupy a vzdálenosti, vysokou opatrnost a trpělivost při zimní provoz.