carcarpit
OFUKY (952)

PROČ JE VHODNÉ MÍT OKENNÍ OFUKY?

Vyrušuje vás, když jezdíte při staženém okně a fouká na vás a z toho důvodu pouštíte čerstvý vzduch do auta jen málokdy. Chtěli by jste stáhnout okno i za deštivého počasí, ale máte obavy, že vám déšť naprší do auta, proto okno nestáhnete. Během jízdy se často stává i to, že když ostřik okna při staženém okně vám postřikovač kapalinu nafouká do interiéru vozidla. Na všechny typy osobních aut je určen výrobek pod obchodním názvem HEKO polské výroby na boční okna tzv. boční ofuky oken, které dokáží zabránit výše uvedeným problémům. Kromě těchto výhod jsou další vlastnosti okenních ofuků, pro které je výhodná jejich montáž na okna vašeho vozidla. Namontované ofuky oken vám umožní komfortnější jízdu a při určitém stupni stažení oken vám zajistí proudění čerstvého vzduchu bez průvanu.

 

HLAVNÍ PŘEDNOSTI POUŽITÍ OKENNÍCH OFUKÚ

Namontované ofuky snižují ostré proudění vzduchu, během dešťů zabraňují napršaniu do interiéru vozu a také orosení oken, čímž je dosaženo lepší viditelnost a bezpečnější jízda. Odklání proudění vzduchu od řidiče a chrání spolujezdce na zadních sedadlech před silným prouděním během jízdy. V letním období použití okenních ofuků zdobí vaše auto a přináší další výhody. Často se stává, že parkovací místa ve stínu jsou již obsazeny a jste nucen zaparkovat na přímém slunečním záření. V těchto případech si můžete směle spustit okna po spodní okraj ofuků bez obavy, čímž dosáhnete volné proudění čerstvého vzduchu ve vašem autě. Díky takto spuštěným oknům máte zajištěno větrání a přehřátí vašeho vozidla. Kromě toho disponují i stínicími vlastnostmi a jsou vyrobeny z plastů odolných vůči UV zářením, čímž je dokáží filtrovat.

 

CHARAKTERISTICKÉ VLASTNOSTI VÝROBKU

Důležitými vlastnostmi při výběru ofuků je jejich barevnost a přesná míra. Jejich barva je tmavě šedá, grafitově šedá (dýmového nádechu), přesto nemusíte mít obavy, že by omezovaly ve výhledu řidiče nebo spolucestujících, jsou zhotoveny z průhledného materiálu (budete mít pocit, jako kdyby se dívali na vnější svět přes sluneční brýle) . Vzhledem k tomu, že ofuky jsou vyrobeny z plastu, nedokážou poškodit a poškrábat okno, protože plast je měkčí než sklo, okno se dá poškrábat pouze tvrdším materiálem jako je sklo. Šířka ofuků je závislá na typu auta, ale v průměru je jejich šířka 5-6 cm, na boční stranu vyčnívají jen max. na 1 cm, přiléhají k formě vozidla a kopírují linii vozu. OBJEDNÁVKA ZBOŽÍ Přibližně pro 1 000 druhů aut jsou dostupné ofuky, plně jsou vyráběny na přesnou délku, bez výjimky se zhotovují k danému typu okna na autě, nemají unifikované vlastnosti, což znamená, že je před montáží netřeba řezat, upravovat a formovat. Skladové zásoby těchto výrobků nedržíme, až po vaší objednávce jejich umíme dodat kurýrní službou. Jedna sada ofuků sestává ze 4 kusů, vyjímaje z toho některé typy, v nichž jsou jen 2 kusy např. jupre, furgon. Poskytujeme i takovou možnost, abyste si mohli objednat jen 2 kusy na přední okna vašeho vozidla.

 

MONTÁŽ OFUKŮ

Montáž je velmi jednoduchá záležitost, neupotrebujete k ní žádné odborné znalosti. Samozřejmě, že před a během montáže nemusíte dělat žádné úpravy na vozidle. Doporučuje se před montáží pořádně očistit těsnící gumy kolem oken na dveřích auta. Každodenním používáním auta se může přihodit, že mezi gumové těsnění a okenní ofuky se může dostat prach, vtom případě je vhodné povrchy obou částí očistit, aby nedošlo k poškrábání okna jemným pískem. Na okenních ofuků se nacházejí oboustranné samolepky, které jsou důležité při naliepaní, ale důležité jsou i profily ve tvaru U, které pomáhají vytvářet odstup a vsunout pod ofuky tak, aby je přitlačili k rámu okna. Použitím U profilů se stanou ofuky stabilnějšími a pomáhají, aby se okno snadno dostalo na své místo. Montáž ofuků oken není náročná ani v případě, pokud je vozidlo vybaveno elektrickým stahováním oken a mají ochranu proti přivření.

Jiné zboží