Jaké doplňky můžete použít pro své pohodlí a bezpečnou jízdu v autě?

Jaké doplňky můžete použít pro své pohodlí a...

Jaké doplňky můžete použít pro své pohodlí a bezpečnou jízdu v autě?

V současnosti je na trhu mnoho modelů automobilů s různými vlastnostmi a vybavením. Nejnovější luxusní vozidla již mají hodně neobvyklé bezpečnostní a komfortní výbavy, která může být velmi užitečná během jízdy nebo na delších cestách. Pokud ale nemáte vozidlo tohoto kalibru, neměli bychom se vzdávat doplňků, které usnadňují, zajišťují pohodlnější a bezpečnější jízdu na cestách. Je to tak proto, že některé z nich je možné zabezpečit a použít i v nejběžnějších automobilech. A co je důležitější, pro většinu jsou cenově dostupné! Nyní představujeme některé z těchto vzrušujících doplňků, které by mohly zaujmout mnohých.

Head Up Display slouží k bezpečnější jízdu.

 

Mimo jiné odráží rychlost vozidla na čelní sklo, takže se nemusíte ani na chvíli dívat tachometr. Může být také nastaven tak, aby vás upozornil na možnou rychlost. Budou se však ukazovat i další údaje z palubního počítače. Varuje například před nízkým napětím baterie, vysokou teplotou vody. Data jsou snadno viditelné a čitelné, protože ukazují hodnoty ve dvou barvách. Jeho jas se automaticky přizpůsobuje vnějším světelným podmínkám, takže je dobře viditelný iv noci.

Inteligentní kryt volantu má také chránit vaši bezpečnost.

Chránič volantu lze spárovat se smartphonem, který lze ovládat prostřednictvím dotykové plochy na něm. Aniž abyste se natáhli po telefonu, můžete ovládat navigaci, hudební přehrávač, přijmout hovory a dokonce i číst zprávy. S tímto přístrojem můžete používat mobil tím, že neustále držíte ruce na volantu, aniž jste ani na chvíli nemuseli spustit zrak z cesty.

Diagnostika vozidla a hodnoty DTC již dnes nejsou výhradní výsadou servisních středisek!

Než se vydáte na delší cestu, může vám být ujištěním malé mobilní zařízení, které vám pomůže zkontrolovat, zda je vaše auto v pořádku. Zatímco blikající indikátory na přístrojové desce naznačují, že může dojít k problémům s jednotkou ve vozidle, mnozí z vás nevědí přesně, jak si to mají vyložit. Zakoupením čtečky DTC můžete okamžitě ověřit například stav airbagů, činnost motoru a množství dalších údajů, pomocí kterých se můžete rozhodnout, zda se vydáte na cestu nebo nejdříve navštívíte servisní středisko.

Použitím poplašného zařízení můžete vystrašit zatoulanou divokou

zvěř před vaším autem, dokonce i toulavých domácích maláčíku, abyste předešli poškození na náraznících, tisícům škodám na autě, protože pojišťovna nehradí škodu způsobenou zvěří, nedejbože osobní zranění. Vyplaší jakékoliv zvíře tím, že mu vydává nepříjemný zvuk. Tento silný zvuk je generován prouděním vzduchu a je nepříjemný pouze jen pro zvířata. Poplašné zařízení funguje od rychlosti asi 40 km/h a čím rychleji bude auto jezdit, tím bude zvuk silnější a tím dále ho bude slyšet.

S tímto příslušenstvím může být každé jednoduché auto "inteligentní". Jsou praktické, starají se o vás, podporují vás, ať už jezdíte na starším nebo levnějším autě. Jejich význam lze měřit na vaší bezpečnosti a pohodlí.