Jak chránit bezpečně naše auto před zloději!

Jak chránit bezpečně naše auto před zloději!

Jak chránit bezpečně naše auto před zloději!

I v noční můře je hrozné si představit, že vám ukradnou auto a ne to ve skutečnosti přežít krádež svého auta, na které jste léta šetřili a kvůli tomu jste se vzdali mnoha věcí. Pro vás je to "auto snů" neboť jste se rozhodli až po dlouhém zvažování a hledání pro jeho koupi. Skutečnou velkou ztrátu však zažijete, pokud ztratíte práci i vysněné ukradené vozidlo. Není pochyb, co musíte udělat! Zloději se vyvíjejí pokrokově v souvislosti s ochrannými zabezpečeními proti krádeži. Jejich metody se zdokonalují, pracují ve stále kratších časech a se stále lepšími technikami krádeží.

První a nejdůležitější věcí je nedat zloději šanci s lehkostí odcizit a nasednout do vašeho auta. Zkusme to alespoň ztížit! Pokud máte na výběr, evidentně vyzkoušíte ten, který je snadněji získat. Vyberte z několika řešení souběžně najednou! Dbejte na kombinaci mechanické a elektronické ochrany! Pokud výběr funguje dobře, tak pomocí konkrétních preventivních opatření, v některých případech můžeme zabránit vzniklým problémům i sami.

Zde je několik příkladů co můžeme udělat, aby bylo naše auto co

nejbezpečnější:

. Pokud je to možné, nechte své vozidlo na uzavřeném prostoru, se systémem kamerového sledování prostoru. Auto nenechávejte v opuštěném prostoru v žádném případě. Nejlepší je zvolit si hlídané parkoviště, kde vaše auta monitoruje i strážní služba a kamerový systém.

. Nikdy nezapomeňte klíč v autě, i když z něj vystoupíte pouze na chvíli při zavírání garážových vrat, při pomoci při nehodě atd.

. Pokud vaše auto prodáváte a jiná osoba chce vyzkoušet testovací jízdu, ujistěte se, že jste po dokončení jízdy dostali svůj vlastní startovací klíč vašeho auta? Pokud by se o tom nepřesvědčíme je možné, že na druhý den nenajdeme své auto na zaparkování místě.

. Pokud jedete s autem k automechanikovi nebo do umývárny, dobře si rozmyslete, kam ho vzít! Stačí si vybrat spolehlivé a odkontrolované místo a dávat si pozor, aby jeden z podezřelých zaměstnanců při práci nevyužil čas na kopírování vašich klíčů!

. Můžete si být jisti, že se budou pokoušet ukrást vaše auto různými triky, jestliže mezi kolem a blatníkem najdete plastovou láhev nebo pokud je do kliky dveří vtlačena mince. Před každým odjezdem je dobré projít kolem auta a hledat podezřelé znaky. Než ho necháte samé, zkontrolujte, zda je uzamčené zatažením za rukojeť kliky?

. Dejte vygravírovat na okna vozidla např .: číslo podvozku, protože jejich to může odradit od krádeže.

. U populárních typů automobilů může být řešením zámek na volant a pedál nebo zámek na řadící páku. Možná, pokud to zloděj uvidí, raději by se ani nepokošeli a hledal by auto, ve kterém nejsou tyto ochranní zabezpečení.

. Môžete tiež použiť alarm, ktorý běžného zlodeja určite dobré odplaší a odradí.

. Môžete použiť skryté spínače, vytvoriť skrytú štartovaciu řeťazec, tj.

spojíme štart vozidla s postupností operácií, ktoré poznáme jenom my. To bude zlodejům určite trvať déle, nebo dokonca to znemožní ukradnutí auta.

. Můžete dát namontovat zařízení proti odcizení, které se zapne při nastartování vozidla, a pouze jeho majitel ví, jak ho odpojit. Pokud zařízení zapnuté, po stanoveném čase začne blikat výstražné světlo a motor se zastaví.

. Systémy založené na GSM / GPS mohou poskytovat nepřetržitou a účinnou ochranu 24 hodin denně. S jejich aplikací víme, kam auto jede a můžeme s ním dokonce zastavit vozidlo. O podezření na krádež (detekce pohybu, pokus o blokování, ...) budeme informováni. Buďte opatrní, protože GPS nefunguje v podzemní garáži, může dojít k zablokování frekvence GSM!

Pomocí výše uvedeného můžete zlodějům ztížit věci. Při jejich použití je menší pravděpodobnost, že vám ukradnou auto, ale neposkytují 100% bezpečnost.

8-10-leté auto v zachovaném technickém stavu je dobré na to, aby bylo možné obnovit jejich starších poškozených předchůdců. A v případě krádeže vzácného automobilu je neprodleně nutné volat policii, jako poslední možnost existuje cca. 20% šance, že to bude vaše auto! Pokud ne tak, pak mohou naši škodu zmírnit pouze pojistitelé, pokud samozřejmě máme uzavřenou pojistnou smlouvu.