DILEMA GUMOVÝCH VERSUS TEXTILNÍCH AUTOKOBERCŮ

DILEMA GUMOVÝCH VERSUS TEXTILNÍCH AUTOKOBERCŮ

DILEMA GUMOVÝCH VERSUS TEXTILNÍCH AUTOKOBERCŮ

Auto hraje důležitou roli v životě mnoha lidí. Dopravní prostředek slouží pro vaše pohodlí, jako pracovní prostředek na cestách do práce, nebo dokonce pomocník s nakupováním. Proto je také důležité, abychom ho mohli používat dlouhodobě. Pokud se o auto nestaráme, po určitém čase přestane vykonávat svou funkci. Vnější i vnitřní ochrana auta je proto nezbytná. Nyní zkoumáme mimořádně důležitý doplněk pro vnitřní ochranu automobilů, autokoberec.

Možná se vám stalo, že si nevíte vybrat koberec, protože stojíte před obrovským výběrem a nevíte se rozhodnout, který koupit z autokoberců? - protože jsou k dispozici z různých materiálů, v různých kvalitách a vzhledu? Nyní se vám snažíme pomoci a učinit rozhodnutí!

Podívejme se na aspekty výběru!

Co si objednat, abych zachoval původní stav vozidla?            

Ve vozidlech není vnitřní ochrana podvozku! Pokud nebudeme dbát na to, abyste zabránili vnitřní korozi podlahy automobilu, určitě nás v průběhu let překvapí, pokud zvedneme tovární čalounění. Nesčetně mnohokrát nanášíme bláto a sníh na vnitřní podlahu vozidla, takže slaná a kyselinotvorná kapalina, která se vstřebává do čalounění, způsobuje rez na podlaze karosérie. A to se nedá obnovit, nebo jen těžko, za vysoké náklady! Ale tomu se dá předejít! Pokud si chcete zachovat hodnotu svého vozu, použijte vysokopevnostní gumovou rohož!

Gumová rohož má totiž okraj - 3D koberec s mimořádně vysokým okrajem - který dokáže zadržet vodu a bláto z bot v deštivém zasněženém počasí, čímž chrání původní čalounění a podlahu vozidla. Gumová rohož obsahuje fixace (patenty), pomocí kterých je možné produkt připevnit k podlaze vozidla, čímž se zabrání jeho uklouznutí. Přesně se hodí a je vyroben pouze pro konkrétní typ automobilu, kopíruje tvar a formu podlahy. Verze s opěrkou na nohu vám poskytne dostatečnou a extra ochranu podlahy auta. Gumovou rohož je možné používat až několik sezón.

Jaké jsou aspekty výběru koberců v různých ročních obdobích?

Nečistoty jsou přítomny ve všech ročních obdobích, proto byste ve svém autě měli vždy používat nějaký druh koberce. Na jaře a v létě může ochranu poskytnout i textilní autokoberec, čímž se v interiéru vozidla vytváří sezónní atmosféra. Můžeme si vybrat z kvalitních koberců z kvalitní tkaniny nebo plyše, můžete také požádat o různé doplňky, které vyhovují vašemu vlastnímu vkusu. I zde mate protiskluzovou zónu a kotvící fixační body, takže bezpečnost jízdy je zaručena. Pokud tyto jemné, měkké materiálové koberce milujete, vzhledem k jejich mírnou odolnost proti vodě se doporučuje používat je v sušších obdobích. Také se výrazně zvyšuje životnost výrobku, pokud se používá pouze během sezónního období.

Jakmile přijde deštivý podzimní čas a potom zasněžená zima, je čas nahradit letní koberce gumovými rohožemi. To je to, co vydrží všechny povětrnostní podmínky, nemusíte se obávat, který design si vyberete! Hluboké brázdy shromažďují vodu, bláto, písek, okraje ho nedovolují dostat se na podlahu vozu. Fixační body v koberci zaručují jejich přesné uložení na podlaze a poskytují vynikající ochranu. Snadno se osazují na podlahu auta a snadno se čistí.                         

Jak se mám rozhodnout, pokud je pro mě prvořadá bezpečná jízda?

Běžným problémem je, že rohož se pohybuje, pokrčí se pod pedály nebo se na ní uklouzne naše obuv, což může mít nepředvídatelné následky. Nehodě se lze vyhnout použitím správně dimenzované pevné a protiskluzové rohože! Ať už jde o textilní nebo gumovou rohož, v obou případech z bezpečnostních důvodů vám můžeme poskytnout ochranu pouze v případě dodržení těchto podmínek. Koberec musí mít na povrchu protiskluzovou vrstvu, fixační kotouče - patenty na uchycení na podlahu a případně suchý zip, které zajišťují, že koberec se vám nepohybuje. U vozidel bez fixačních bodů z výroby je možná i dodatečná montáž fixačních prvků např., skrytým suchým zipem. Mřížkovaná, vzorovaná plocha povrchu koberce také přispívá k bezpečnosti řidiče nebo cestujícího. Samozřejmě je také nezbytné koberec pravidelně čistit, protože nohy řidiče mohou snadno nanosit nečistoty. Pokud je rohož menší nebo větší než povrch podlahy, na který je umístěna, může rušit činnost chodidel nebo pedálů. Proto je důležité, abyste si vybrali rozměrově přesnou rohož pro vaši značku a typ vozidla, která se perfektně vejde na podlahu vozidla.

Jaké mám možnosti, pokud je pro mě čistota na prvním místě?

Koberec je neustále vystaven nečistotám a prachu z bot, který se dostane do automobilu, a nečistoty se hromadí, takže je důležité, abychom ho mohli snadno udržovat v čistotě. Pokud si vyberete koberec z kvalitních materiálů, jeho udržení v čistotě nebude problémem. Vyberte si textilní nebo gumové rohože, kvalita zaručuje snadné čištění.

V případě textilních a plyšových materiálů může postačovat vysávání, tvrdší nečistoty se dají odstranit pomocí čistícího prostředku na koberce nebo čalounění. Některé jsou omyvatelné v i ručním praním.

Čištění gumové rohože je ještě jednodušší a rychlejší. Ve většině případů je možné použít dostatek vody - hadici nebo vysokotlaký čistič - a pokud je to nutné, lze ji vyčistit kefou. Ak potřebujete koberec jednoduše vytřást, aby se koberce působily čistě, není to problém, protože se dají snadno vyklepat a vyměnit za pár sekúnd.

Ak už víte, co potřebujete, navštivte náš internetový obchod! Pokud nejste si jisti výběrem nejvhodnějšího koberce pro vás, měli byste se poohlédnout na našem e-shopu, možná vám originální fotografie produktu pomohou rozhodnout se!