Čištění interiéru vozidla

Čištění interiéru vozidla

Čištění interiéru vozidla

Pro mnohé lidi je auto druhým domovem, protože tam trávívětšinu dne. Ale pokud ho někdypoužívámepouze jenom na rychlý a pohodlný výlet, stále se v něm chceme cítitdobře a komfortnější.Přesto je třebaudržovat auto v čistotě! Prach létajícípřesotevřené okno, bláto vnesené našimi botami a drobky, kteréspadlyze sendviče, padlé chlupy z domácíchmazlíčků ... všechnyzanechávají stopy, díkykterýmsecítímeméněpohodlně.

Nemluvě o zachování stavu vašeho vozidla! V případěnásledníhoprodeje za čisté auto je možné získat vyšší cenu. Proto musíte pravidelněčistit vaše vozidlo! Tuto vynucenou úlohu můžeteudělat i s profesionály, ale sami to dokážete udělatzpůsobempřátelským k vašípeněžence. Potřebujemepouze čas a správné nástroje.

 

Shromáždilijsme pro vás, čemu musíte věnovatpozornostpřičištění interiéru vozidla a kufru:

Vysávání: sedadla, čalounění podlahy, kufru

Čištení gumových a textilníchkoberců, vaničky v zavazadlovémprostoru

Ošetřeníčalounění (střecha, sedadlo, podlaha, dveře, čalounění kufru) čisticímprostředkem na čalúní

Umývání a ošetření plastových povrchů

Čištění zrcátek a oken auta

Mytí a ošetření plastových povrchů

Čištěnízrcadel a oken auta

Vysáváníkapes, přihrádek, mezer

Čištěníventilátorů a mřížek

Čištěníodkládací schránky

Čištění plexiskla a přístrojovédesky

Péče o volant a řadicí páku

Čištěnírezervníchkol (pokud je v zavazadlovémprostoru)

Čištěníčalouněného krytu nad zavazadlovýmprostorem a tkanin

 

Nejprve vyložte vše, co je pohyblivé z automobilu, od dětského čokoládového papíru po rohožku až po rezervní kolo. Pokud chcete býtskutečnědůkladní, vyberte i sedadla! Potom vysajte vše precizně, jak jen můžete! Uvnitř interiéru, a vše cojste vybrali - sedadlo, rohož, ... to také důkladněvysát. Použijte hlavy s kartáčem a hlavy se zúženými hranami, abystedůkladně vyčistili prach iz těch najnečistenejších míst. K ještě dokonalejším výsledkůmmůžetepoužít i štětec nebo tlak vzduch kompresoru!

Po vysáváníčalounění a koberce následuječištěníčalounění. Věnujte tomu zvláštnípozornost, protože použití velkéhomnožství vody nebo výběr nevhodného prostředku na čalouněnímůžezpůsobitvážnépoškození! Je důležiténechat auto vyvětratpřiotevřenýchdveřích vozidla na sucho!

Gumové autokoberce umývejte čistou vodou, případněpoužijte na čištěníkartáč.

Plastové kryty nejdříveotřete od prachu, omyjte je a potom pomocí kvalitníhočisticíhoprostředku na plastyvytvořte na ošetřeném povrchu lesklou a antistatickou ochrannou vrstvu. Potom bude vždy stačithadřík z mikrovlákna nebo hadřík na čištění palubní desky, která je vždy po ruce, abystejiudrželidlouhou dobu v čistotě.

Čištění gumových hranzačněte umytím a potom už suchý povrch otřete pomocí glycerinu nebo silikonovýmčističem, abyste zachovali jejich flexibilitu! Nezapomeňte také vyčistitskleněné povrchy a okna! Použijteleštícípřípravek na sklo jednou nebo dvakrát do roka, kterýúčinně odstraňuje nahromaděné nečistoty, špínu nalepenou na okna a jemně vyleští menší škrábance. Díky tomu bude vaše zrcadlo, vaše okno ménězamlžené, váš výhled z auta bude lehčí a vaše oči nebudou unavené. Pro rychléčištění skla postačí běžný sprej na čištění skla.

Potřebačištění, jeho frekvence a důkladnostse obvykle určuje podlezpůsobu a rozsahu užívánívašeho vozidla. Existujívěci, kterébystemělidělatpravidelně, ale úplné čištěnímůžestačit1-2 krát ročně(jaro a podzim). Je bezpochyby zaručeno, že po vyčištění interiéru dojde k obnověvašeho vozidla, ke zlepšení jeho hygieny a pohody vás a vašich spolucestujících. Tak neváhejte, postavte k tomu zodpovědně!